Enmarka

Fuar nedir, neden katılmalısınız, fuarların önemi

Fuar nedir, neden katılmalısınız, fuarların önemi

Fuar nedir?

Fuar; ticareti geliştirmek, ticaretle ilgili ürün ya da hizmetlerin tanıtımının yapıldığı, geleceğe yönelik ticari ilişkilerin kurulması ve geliştirilmesi amacıyla belirli zamanlarda satıcı ve alıcıyı bir araya getiren, düzenli aralıklarla programlanan tanıtım organizasyonlarıdır.

Fuarlar, üretici ile alıcıyı doğru yerde bir araya getiren en doğru ve verimli tanıtım/reklam organizasyonlarıdır. Bu modern tanıtımlar, tek bir sektöre yada belirli bir iş kolunun tüm ürünlerini ve hizmetlerini de kapsayabilir.

Farklı sektörlerdeki alıcı ve satıcıların bir araya gelerek iş anlaşmaları yaptıkları bu pazarlar genellikle aynı yerlerde ve düzenli aralıklarla, her yıl aynı tarihlerde açılmaktadır.

Fuar nedir, fuarlara neden katılmalısınız?

Uluslararası ticarette büyük önemi olan fuarların 21. yüzyılda daha da önemli hale gelmiştir. Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinde her yıl düzenlenen bu fuarlar, binlerce satıcı ve alıcıyı bir araya getirerek büyük bir alışveriş potansiyeli oluşturmaktadır..

Ticari ve iktisadi boyutu gittikçe ön plana çıkan fuarlar, firmaların hedef pazardaki yeni ürünleri tanıma, teknolojik yenilikleri yakından takip edebilme, işletmelere rakiplerini ve ürünlerini analiz etme olanağı sağlar..

Kriz dönemlerinde üreticilerin doğru pazarlarda doğru organizasyonlara katılması, kriz dönemlerinin atlatılmasında furarların çok büyük önemi ve katkısı bulunmaktadır.

Firmalar, kendi yeni ürünlerini ve teknolojilerini sergilemeleri ve üreticiler ile tüketicilerin bir arada bulunmalarının sağlanması için bir organizasyona mutlaka ihtiyaç duyulmaktadır. İşte bu noktada fuar ve sergiler devreye girmektedir..

Küreselleşme ile birlikte uluslararası ticaret ve ilişkilerin çok hızlı bir şekilde geliştiği günümüzde, fuarların önemi ve anlamı da vazgeçilmez bir şekilde artmaktadır.. fuarinturkey.com

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.