Enmarka

Pensan, Tükenmez ve Kurşun kalem pazarında tartışmasız lider

Pensan, Tükenmez ve Kurşun kalem pazarında tartışmasız lider

Crayons, oyun hamuru, Parmak boyası, Pastel boya, cetvel, şablon vs.

Türkiye’nin yazı gereçleri pazarında tartışmasız Pazar lideri Fatih Pensan, ofis Tükenmez kalem ve Kurşun kalem grubunda %33 Pazar payına sahiptir.

Çizim gereçleri ve Hobi ürünleri grubunda tek çatı altında en çok çeşidi üreten yerli firma… 25 bin metrekare alanda üretimini gerçekleştiren grup, toplam 400 kişiye istihdam sağlıyor.

25 yıldır kırtasiye pazarının önde gelen markalarından olan Fatih, 250 milyon kalemlik üretim kapasitesini geçtiğimiz yıl yüzde 30 artışla 325 milyon kaleme çıkararak hem iç pazardaki konumunu daha da güçlendirdi, hem de ihracat hacmini yükseltti

Fatih, Denizli’deki fabrikasında kurşun kalemin yanı sıra pastel boyalar, boya kalemleri, jumbo boya kalemleri, okul öncesi çocuklara hitap eden kalemler; teknik resim, sanat ve mühendislikte kullanılan H ve B serisi dereceli kalemler üretiyor.

Ağaç cidarlı kurşun kalemler, kopya kalemleri ve boya kalemleri üretilmektedir. Kurşun kalemin ana maddesi olan latayı kendi bünyesinde üreten dünyanın sayılı kurşun kalem fabrikalarından biridir.

Pensan Kalem ve Kağıt San. Tic. A.Ş. İletişim:

Telefonu: +90 212 659 20 50 +90 533 622 32 09

Fax: +90 212 580 88 88 E-posta: pensan@pensan.com.tr

Adresi: Tevfikbey Mah. Tahsin Tekoğlu Cad. No:25 34295 Sefaköy Küçükçekmece İstanbul Türkiye

Fatih imalatını yaptığı ürünleri; İngiltere, İtalya, İsveç, Portekiz, Norveç, İsrail, Yunanistan, Bulgaristan, Danimarka, Polonya, Ukrayna, Rusya, Kıbrıs, Letonya, Estonya, Suriye, Güney Afrika Cumhuriyeti, İran, Irak ve Mısır’ın da aralarında bulunduğu toplam 58 ülkeye ihraç etmektedir…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.