Enmarka

Markamı neden tescil ettirmeliyim? Firma isim tescili almak ®

Marka tescili neden önemli Dünyanın en iyi girişimci ve ünlü şirketleri marka ve logo seçiminde hedef kitlesini daha da fazlalaştırma amacındadır.

Markamı neden tescil ettirmeliyim? Firma isim tescili almak ®

Markalaşma akıllı ve iyi düşünülmüş logo tasarımı değişmeyen tek şey değişimdir

Markalar bir işletmenin en önemli ekonomik varlığı ve haline gelmiştir. Unutmayın bir marka bir sözdür ve böyle olduğundan da kritik bir öneme sahiptir.

Nasıl bir logo markanızı ifade etmelidir? Bir logo hangi sektörde olursanız olun bir şirketin en önemli temel unsurlarından biridir. Bir ürünün ya da hizmetin pazarlanabilmesi ancak bir marka yardımı ile yapılabilmektedir.

Logo tasarımı ve marka kimliği oluşturmak zamana göre firmaların gereksinimine bağlıdır. Her şeyi yansıtan bir yazı tipi ve logo vizyonu yakalamak kolay değildir.

Yaratıcı bir logo tasarımı ve kimlik konusunda uzmanlaşmış bir marka kimliği firmanın imajı olabilir. Tüketici açısından markanın tek olması güven ve itibar sağlaması ile birlikte markaya yaptığı yatırımlar da destekleyici bir unsurdur. Markanızda gerçekleştirdiğiniz her türlü küçük değişikliği de tescil ettirmeniz gerekli midir?

En meşhurları da dahil olmak üzere bir çok marka, şirketin imajını modernleştirmek veya yeni reklam araçlarına uyum sağlamak amacıyla yıllar boyunca küçük değişikliklere uğramış veya önemli gelişmeler göstermiştir.

Markalar değiştirilebilir veya yeni gelişme ve ihtiyaçlarla uyumlu hale getirilebilir, fakat bu değişikliğin yeni bir başvuruyu veya ilgili ücretlerin ödenmesini gerektirip gerektirmediği konusunda firmalar dikkatli olmalıdır ve ilgili marka ofislerine veya yetkili marka vekiline danışmalıdır.

Marka sahipleri; hedef kitlesinin, marka ismi, logo ve sloganı ürünleriyle ve hizmetleriyle ve böylece markalarıyla ilişkilendireceği için, reklam kampanyalarının kilit unsurlarıdır. Bu nedenle, marka tescili yaptırmak suretiyle koruma altına alınmalıdır.

Mal veya hizmetinizi sahiplenmenin tek yasal yolu bu belgeye sahip olmaktır. Hukuki ihtilaf durumunda hakkınızı arayabileceğiniz tek savunma aracınızdır.

“Marka tescili” ile diğer firmaların düşük kaliteli ürünlerde markanızı kullanarak, markanıza verecekleri değer kaybını engelleyebilirsiniz. “Marka Tescili” yılların birikimi olan referanslarınızın, yarattığınız verimli hizmet ve/veya kaliteli ürün intibasının başkaları tarafından haksız kullanımını engeller.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.