Enmarka

İletişim / Markafoni Türkiye’nin İlk ve Lider Özel Alışveriş Sitesi

İletişim / Markafoni Türkiye’nin İlk ve Lider Özel Alışveriş Sitesi

Kamuoyu bilgilendirme Türkiye’de hizmet veren online alışveriş sitesi Markafoni, faaliyetlerine son verme kararı verdi.

Türkiye’nin en önemli e-ticaret sitelerinden biri olan Markafoni.com‘un kapanışı şirket içinde gönderilen bir e-posta ve web sitesinde yayınlanan resmi bildiriyle doğrulandı.

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından birisi olan Markafoni, “www.markafoni.com” web sitesi kapanıyor. Site bugün internet sitesinden yaptığı duyuruda 30 Haziran 2017’de faaliyetlerine son vereceğini açıkladı.

Markafoni konuyla ilgili yayınladığı açıklamada “30 Haziran 2017 tarihi itibari ile www.markafoni.com sitemizde yürütmekte olduğumuz faaliyetlerimizse üzülerek son veriyoruz” ifadelerine yer verildi.

Markafoni açıklama metni

9 yıl önce kurulan Markafoni 2014 yılında Güney Afrikalı Naspers Grubu’na satılılan Markafoni (Vipindirim Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş.) Mart 2008’de kuruldu.

Giyim, aksesuar, kozmetik, ayakkabı, çanta ve dekorasyon başta olmak üzere pek çok kategoride internet üzerinden ürün satan şirket, 2014 yılında Naspers Grubu’nun sahibi olduğu Güney Afrikalı MIH Allegro BV bünyesine dahil oldu.

Markafoni, 129 ülkede faaliyet gösteren, dünyanın en önemli medya ve e-ticaret markalarını bünyesinde bulunduran Naspers Grubu’nun çatısı altında bulunuyor. Markafoni uzun bir süre, kampanyalı satış yapan siteler arasında lider konumundaydı. Şirket zaman içinde, sektörde başka firmaların da etkinliği ile ilk üç marka arasında konumlanmıştı.

Markafoni’nin yatırımcısı Naspers da konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Türkiye’deki yatırımın kapatılması yönündeki kararın sadece Markafoni özelinde olduğunu, bunun da iş modellerinin diğer ülkelere göre farklı oluşundan kaynaklandığını belirtti. Naspers, Türkiye’nin diğer iş kollarında iyi bir büyüme fırsatı sunduğunu, diğer yatırım ve şirketlerinde (Letgo ve PayU) de büyüme beklediklerini kaydetti.

Çağrı Merkezi E-Mail: “info@markafoni.com” / destek@markafoni.com e-posta adresinden 0850 300 18 47 numaralı telefondan Markafoni’ye ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.